Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Olsztyn

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Olsztyn

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci są obecnie swego rodzaju symbolem tego, jak aktualne pokolenie rodziców od najmłodszych lat wspiera swoje pociechy we wszechstronnym rozwoju i pobudzaniu pasji. Coraz bardziej świadomi rodzice, często biorąc przykład ze swoich lat młodości i poszukiwań pierwszej pracy wiedzą, jak ważne jest ogólne przystosowanie do zmieniającego się świata oraz posiadanie umiejętności takich jak dobra organizacja pracy w grupie, empatia, kreatywność. Jest to bardzo dobry trend, dzięki któremu szykuje się nam kolejne pokolenie specjalistów, aktywnych zawodowo pasjonatów i kształtowanych od dziecka osobowości, które zyskają sukces niezależnie od branży.

W takim razie jak znaleźć odpowiednie zajęcia dodatkowe dla dzieci? Olsztyn ma kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych mieszkańców.

W stronę ogólnego rozwoju

Zacznijmy od możliwości wszechstronnego rozwoju. Nic lepiej nie rozwija niż zdobywanie nowych informacji i umiejętności. Z kolei, aby móc w pełni cieszyć się zdobywaniem wiedzy, należy umieć robić to w sposób optymalny. Brzmi nieco niezrozumiale? No nic, więc wróćmy do meritum – Zajęcia szybkiego czytania, zapamiętywania, podstawy nauk ścisłych i wiele innych. Taki kurs efektywnej nauki to świetna sprawa dla dzieci i młodzieży, które chcą po prostu łatwiej i bardziej intuicyjnie przyswajać wiedzę, poprawić swoje wyniki w szkole czy przygotować perfekcyjnie na przyszłe egzaminy. Jak można zdobyć tego typu umiejętności? Proponujemy Akademię w Olsztynie. Odbywające się tam zajęcia popołudniowe dla dzieci i młodzieży pozwolą im zdobyć umiejętności przydatne przez całe życie, a szczególnie w okresach, kiedy szybciej muszą przyswoić wiedzę. Czy to edukacji szkolna, czy wdrażanie się do nowego stanowiska pracy.

Przystanek dla ruchu

A co powiedzcie na ogólny rozwój, ale ruchowy? Tak, tego brakuje w codzienności dzisiejszych dzieci. Lekarze grzmią w mediach o epidemii otyłości, a nasze dzieciaki nadal spędzają większość czasu na biernej rozrywce lub aktywnościach niewymagających wysiłku fizycznego. Dlatego wysłanie dziecka na zajęcia dodatkowe, promujące aktywność fizyczną mogą być zdecydowanie dobrym pomysłem. Co wybrać? Może Centrum Zajęć Ogólnorozwojowych w Olsztynie? Prowadzone tam zajęcia uczą dobrych nawyków ruchowych, poprawiają postawę i gibkość ciała, wzmacniają kondycję. Wszystko to jest bardzo potrzebne dzieciom i młodzieży, która coraz częściej spędza czas, siedząc.

W rytm muzyki

Ruch nie musi oznaczać wyłącznie sportu. Od lat popularne są zajęcia tańca, które przyciągają ludzi w każdym wieku. Aktywność fizyczna połączona z muzyką to wspaniały przepis na kompletny rozwój psychoruchowy, refleks, relaks i uwrażliwienie. Muzyka jest naturalną częścią rozwoju naszego gatunku i obcowanie z nią od najmłodszych lat wspomaga wielokierunkowo. Nie bez powodu powstało powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje. Zabawa nią to świetna przygoda, satysfakcja, jak i utrzymanie formy i prawidłowej postawy ciała. Zajęcia w Centrum Tańca Wasilewski-Felska Eranova oferują świetne zajęcia taneczne dla każdego. Na naszą uwagę zasłużył Kids Klub, czyli zajęcia dodatkowe, podczas których dzieciaki mają styczność z tańcami nowoczesnymi.

Postaw na sztukę

Jak rozwój artystyczny to nie możemy zapomnieć o możliwościach, jakie dają wszelakie zajęcia plastyczne i twórcze. Wyrażanie siebie poprzez tworzenie sztuki pozwala zaspokoić pewne naturalne potrzeby. Na pewnym etapie rozwoju, każde dziecko ma w sobie iskrę do tworzenia i przerzucania myśli na papier czy inne tło, na którym powstaje jego obraz świata. Sztuka pozwala na wykształcenie w sobie odpowiednich emocji, metod komunikacji, empatii. Zajęcia popołudniowe tego typu możemy odnaleźć w większości różnego rodzaju domów kultury i ognisk. Nam spodobała się mnogość propozycji danych przez Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowski w Olsztynie. Film, fotografia, rysunek, rękodzieło… jest w czym wybierać!

Kreowanie przyszłości

XXI wiek to także rozwój nauk, o których wcześniej człowiek nawet nie myślał. Wśród nich oczywistym jest rozwój szerokiej kategorii nauk informatycznych. Obcowanie z nimi na co dzień sprawia, że dzisiejsze dzieciaki mają umiejętności, które przez wcześniejsze lata były zarezerwowane dla specjalistów. Z tego powodu należy też dać im coś, czego wcześniej nie miały okazję poznać. My postawiliśmy na zajęcia z programowania dla dzieci. Prowadzimy je między innymi po to, aby dać szansę najmłodszemu pokoleniu na rozwój pasji, jak i wielu ciekawych umiejętności. Niektóre z nich to świetny początek dorosłego kodowania, inne to szereg umiejętności miękkich, takich jak empatia, kreatywność czy praca w zespole, które przydają się w każdym aspekcie życia. Po więcej zapraszamy na tę stronę.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Wybór odpowiednich zajęć dla dzieci to składowa wielu elementów. Zarówno dotyczących pasji, zainteresowań, jak i ambicji dziecka, naszego wspierania go, a także takich jak to, gdzie, jak często i w jaki sposób odbywają się poszczególne kursy czy warsztaty. Nie da się powiedzieć, że zajęcia „a” są lepsze/ważniejsze od „b” i odwrotnie. Wszystko, zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Pewne jest to, że wybór odpowiednich na pewno da duży wkład w rozwój naszego dziecka od najmłodszych lat.


Komentarze

  1. Mutti

    Ja po raz kolejny wybiorę Wasze 🙂 Jesteście niesamowici. Uczycie, bawicie i dajecie uśmiech. Marcel zawsze wraca od Was zachwycony opowiada do późnego wieczora co nowego zrobił, pokazuje jeżeli tylko może. Nie wiem czy zostanie programistą, ale na razie po tym semestrze świata poza nauką tworzenia rzeczy w Scratchu nie widzi. Patrząc na jego radość wiem, że podjęliśmy dobrą decyzję i po cichu marzy nam się, aby nadal rozwijał się w tym kierunku bo jak sami twierdzicie ma do tego talent 😉

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *