Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci i młodzieży przez Internet? Lepsza czy gorsza opcja?

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży przez Internet? Lepsza czy gorsza opcja?

Zacznijmy od tego, że samo przenoszenie się poszczególnych obszarów życia do sieci to już całkowicie naturalny postęp. Po to stworzyliśmy i nadal tworzymy nowe rozwiązania i możliwości technologiczne, żeby żyło nam się łatwiej i prościej. Edukacja poprzez sieć dla dorosłych to już od lat istniejący i dobrze prosperujący rynek. Powoli też przekonujemy się, że rozwój naszych dzieci za pomocą sieci może być równie skuteczny i satysfakcjonujący, jak stosowane od setek lat rozwiązania organizacyjne.

Kurs programowania online dla dzieci i młodzieży to ostatnimi czasy coraz częściej poszukiwana opcja. Nie ukrywamy, że jest to także kierunek, w którego stronę przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, organizując pojedyncze możliwości brania udziału w lekcjach poprzez sieć. Teraz oficjalnie nasza szkoła programowania dla dzieci w Olsztynie i innych miastach Polski to także możliwości kształcenia się najmłodszych wprost ze swoich domów.

Dla kogo kurs programowania online dla dzieci?

Kursy programowania poprzez sieć to opcja dostępna dla każdego, kto tylko zechce zainwestować w taką formę edukacji. Jednak powstała ona głównie w wyniku potrzeb rodzin z dziećmi mieszkającymi poza obszarami większych miast, a jednocześnie chcącymi już teraz kształcić się w tych przyszłościowych kierunkach.

Możliwości przyłączania się do lekcji na żywo za pomocą domowego komputera pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, który w innym przypadku musiałby zostać poświęcony na dojazdy, czy nawet pieniędzy i innych problemów organizacyjnych.

Czy kurs programowania online dla dzieci i młodzieży daje tak dobre efekty, jak stacjonarne warsztaty programowania?

Z naszych doświadczeń wynika, że nie ma różnicy w efektywności nauczania poszczególnych zagadnień, które mogą powstać, edukując dzieci na różne sposoby. Nasz program nauczania zakłada rozwój słuchaczy na dokładnie takim samym poziomie, a nasze doświadczenie pozwala na przeniesienie do sieci materiału w taki sposób, aby nic na tym nie stracić.

Pomimo lekcji online, należy pamiętać, że są to webinary prowadzone na żywo, w grupie uczestników i przez profesjonalnego nauczyciela – programistę. Nowoczesne technologie pozwalają na tak olbrzymią interakcję osób uczestniczących w tym samym wykładzie, że spokojnie możemy mówić o pracy grupie, możliwościach pokazywania innym swoich projektów, a także indywidualną opiekę prowadzącego nad każdym uczniem.

Lekcje programowania online sprawdzają się wśród dzieci, które lubią w skupieniu rozwijać swoje pasje, jak i tych, które uważają, że do najlepszej nauki potrzebna jest świetna zabawa w grupie rówieśników.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *