Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak wygląda nauka programowania?

Jak wygląda nauka programowania?

Mamy XXI wiek i o tym należy pamiętać, myśląc przyszłościowo. Najcenniejsze co mamy to młode umysły, które kiedyś wejdą na rynek pracy i będą tworzyły coś, dla wspólnego dobra, ułatwienia w różnych aspektach życia i wszystko, co już teraz jest swego rodzaju codziennością. Tak codziennością, trzeba to podkreślić, bo wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak na każdym kroku, podstawowe systemy i rozwiązania wykorzystują cyfrowe możliwości, a tym samym twory programistów i inżynierów.

To właśnie takich specjalistów już teraz potrzebuje rynek pracy, a prognozy mówią o wielkim niedoborze technologicznych pasjonatów na stanowiskach, już przeciągu najbliższych dwóch dekad. Oznacza to, że zawód informatyka – programisty jawi się jako jeden z najbardziej pożądanych, a tym samym wartościowych stanowisk.

Nauka programowania. Jak zacząć?

Na całym świecie wiele państw już teraz zdaje sobie sprawę tego, jak ważna jest nauka programowania dla dzieci. Wiele z nich święci triumfy na polu kształcenia i wzbudzania zainteresowania cyfrową śmiałością wśród najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych i wyżej. Niektóre z nich od kilku lat posiada w elementarnym programie nauczania, zagadnienia dotyczące programowania, a nie tylko obsługi technologicznych rozwiązań. Inne starają się na razie coraz bardziej edukować społeczeństwo w kwestii świadomości tego, jak informatyczne umiejętności są niezwykle potrzebnym w obecnych czasach kierunkiem rozwoju dzieci i młodzieży. Polska także należy do krajów, w których coraz głośniej mówi się potrzebie kształcenia w kierunku programowania i obsługi urządzeń, przez najmłodsze pokolenie. W 2017 roku weszły do szkół pierwsze zmiany programowe, mające być zaczątkiem edukacyjnej, cyfrowej rewolucji. Jednak nadal jeszcze wiele brakuje, byśmy doścignęli takie kraje jak Wielka Brytania czy… Chile. Tam już teraz dzieciaki są informatyczną przyszłością społeczeństwa. Co możemy zrobić? Czekać na wzrost świadomości potrzeb i rozwój polskiej edukacji, ale też wziąć dodatkowo sprawy w swoje ręce.

Gry do nauki programowania

Dobre na początek szczególnie dla najmłodszych, ale i znajdą się te, dedykowane nastolatkom. Gry i aplikacje tego typu (zarówno te darmowe i płatne) pozwalają na naukę przez rozrywkę lub edukację, poprzez samodzielne tworzenie nowych opcji/. Pojawiają się materiały uczące podstaw programowania na kanwie specjalnie stworzonych po to języków, jak i takie, gdzie za pomocą istniejącego, profesjonalnego języka możemy tworzyć nowe rzeczy w przyjaznym dla młodego umysłu środowisku. Taka nauka programowania dla dzieci pozwala im na wciągnięcie się w pasję.

Kodowanie online

Opcja dla dzieci i młodzieży, które z jakiegoś powodu nie mogą uczestniczyć w kursach stacjonarnych, lub wolą skupiać się na samodzielnej nauce, ale pod okiem mentorów. Dobrze zorganizowany kurs programowania online, w którym jest coś więcej niż przekazanie suchych materiałów teoretycznych, zwykle nie jest darmową opcją, ale odpowiednio przygotowany może by zdecydowanie warty przeznaczonych na niego środków.

Warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży.

Najpopularniejszą i zdecydowanie dobrą opcja na przygodę z kodowaniem jest kurs programowania dla dzieci. Olsztyn to miasto, w którym posiadamy swój oddział, dzięki czemu można postawić na zajęcia dodatkowe, które angażują dziecko całym sobą. Takie pozaszkolne zajęcia programowania dają dzieciom wiele frajdy, możliwości rozwoju oraz co najważniejsze przygotowują je kompleksowo do pewnej, zawodowej przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *