Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak wybrać odpowiedni kurs programowania dla dzieci i młodzieży?

Jak wybrać odpowiedni kurs programowania dla dzieci i młodzieży?

Jak wybrać odpowiedni kurs programowania dla dzieci i młodzieży?

Nie da się ukryć, że na rynku szkół programowania dla najmłodszych pojawia się coraz więcej możliwości. Zarówno większe jak i mniejsze miasta posiadają czasami nawet po kilkanaście konkurencyjnych placówek zajmujących się szerzeniem edukacji informatycznej wśród dzieci. Jednak jak wybrać tą, która okaże się najlepsza dla dziecka? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta a warunki wyboru jednoznaczne. Jednak postaramy się choć trochę przybliżyć dwa główne nurty nauki pojawiające się w tego typu szkołach.

  1.       Programowanie gier i aplikacji.

Standardowy kurs programowania dla dzieci i młodzieży mający na celu nauczyć je języka kodowania, myślenia algorytmicznego, tworzenia i budowania kodów. Młodsze dzieciaki często uczą się języka programowania w Scratch, który jest solidną podwaliną innych języków kodowania wartych nauczenia się w przyszłości. Nastolatkowie częściej sięgają po programy i aplikacje wykorzystujące języki stosowane w dorosłym programowaniu. Tu znów pojawia się pytanie. Czy warto wysyłać dziecko na kursy i warsztaty które uczą kodowania za pomocą języków przeznaczonych wyłącznie dla dzieci? Odpowiedź to pytanie to zaczątek osobnej dyskusji.

  1.       Robotyka i podstawy elektroniki.

Zajęcia polegające na konstruowaniu robotów są na pewno bardzo ciekawym rozwiązaniem, które uczy dziecko myślenia abstrakcyjnego, kreatywności jak i niesie za sobą potencjał wprowadzania w życie dziecka podstaw programowania. Seria Lego Mindstroms, jedna z najczęściej używanych jako materiał edukacyjny podczas tego typu zajęć, jest doskonałą zabawą, podstawami konstrukcji, elektroniki, jak i kodowania. Jednak okazuje się, że dzieciaki często dosyć szybko się nudzą, a zakup dużej ilości różnych narzędzi dla szkoły nie zawsze jest bezproblemowym kosztem.

Kurs programowania dla dzieci. Co wybrać?

Należy przede wszystkim samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie mamy oczekiwania względem takich warsztatów? Czy ma to być wstęp do dalszej programistycznej podróży, czy może chwilowa zabawa w poznawanie ciekawego, tajemniczego świata kodowania? My zapraszamy na kurs programowania dla dzieci w Olsztynie, aby zapoznać się z naszą wizją nauki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *